top of page

איך אפשר לעזור?ניסיון רב שנים בעבודה עם ארגונים, מאפשר לי לעזור לשותפים עסקיים להגיע להבנה ולהסכם שטוב לכולם. אני יוצר אווירה נינוחה וסולידית, בה אפשר להגיע להבנות, בה מתאפשר משא ומתן המתנהל בדרך חיובית, ובה מגיעים להסכמות.


לגישור בסכסוך עסקי, יתרונות רבים.


הגישור הוא פרטי.

מרבית העסקים מעדיפים לשמור על עניינים פנימיים פרטיים. הגישור מאפשר לחברות הנמצאות במחלוקת לשמור על אמון לקוחותיהן תוך פתרון חילוקי דעות בזירה העסקית באופן פרטי.


גישור מספק ודאות.

ליטיגציה מביאה עמה אי וודאות רבה המשפיעה על העסק שלך. בדרך כלל חברות מעדיפות להשקיע את כספן במקום בו הן יכולות למקסם את הרווח שלהן במקום לבזבז זמן ועלויות ניכרות על תוצאות לא ודאיות הגלומות בהתדיינות משפטית.


גישור שומר על קשרי עסקים.

מערכות יחסים עסקיות נפגעות לעתים קרובות באופן בלתי הפיך בהתדיינות מעוררת מחלוקת, גם כאשר הצדדים מסתדרים ערב המשפט כפי שקורה ברוב המקרים. פתרון מוקדם מעודד את הצדדים ליצור את הפתרונות הטובים ביותר, ולצמצם את האיבה שיוצרת התדיינות ממושכת בבית המשפט.


גישור מפחית יריבות.

ליטיגציה משפיעה מאוד על חברות. זה לוקח זמן ואנרגיה ממקבלי ההחלטות העיקריים, קוטע את תזרים המזומנים ומקטין אפשרויות להשקעה מחדש, הרחבה ושכירות. בעלי עסקים יודעים שיש דרכים טובות יותר להשתמש במשאבים כספיים ואחרים מאשר לבזבז אותם בתביעה.


גישור מעודד חדשנות וקביעת עצמיות.

כשמתחילים גישור בשלב מוקדם של הסכסוך, ניתן למנוע בזבוז זמן וכסף, שעלולים לגרום להתבצרות הצדדים בעמדותיהם, ולהחמיץ את ההזדמנות לבחון פתרונות חכמים, יצירתיים ואחראיים למחלוקת.


גישור אינו מייצר תקדים משפטי.

חלק מאי הוודאות של ההתדיינות היא בכך שבית משפט מקבל החלטה המובילה לתקדים משפטי שלילי. ליטיגציה בנושא עשויה בסופו של דבר לעבוד נגדך במחלוקת אחרת שלא תמיד ניתן לחזותה. החלטות שהתקבלו בגישור, בשונה מפסיקות בתי המשפט, הינן חסויות, ספציפיות למקרה הפרטני ונקבעות על ידי הצדדים עצמם. הם אינם הופכים לתקדים משפטי לכל מקרה או מחלוקת אחרים.


הגישור עדיף.

במקרים רבים, הצדדים מגלים כי בוררות, אלטרנטיבה נוספת להתדיינות משפטית, הפכה יקרה ואורכת זמן רב. חששם של צדדים להיראות חלשים אם הסכימו לגישור בשלב מוקדם של הסכסוך פוחת ככל שהצדדים נעשים פרגמטיים יותר ומודעים יותר לאפשרויות הפתרון הנפרשות לעיניהם בגישור. הגישור נתפס כעת כשיטה מעשית ביותר ליישוב סכסוכים.

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת סטנפורד חשף עד כמה חשובה יכולת ניהול הסכסוכים של מנכ"ל החברה, לקידום הארגון. יישוב הסכסוך חיוני להמשך הצמיחה וההצלחה של כל חברה, וכן לאחריות כלפי בעלי העניין. זאת על מנת שניתן יהיה להתמודד עם מחלוקות במהירות וביעילות ולהגיע לקבלת ההחלטות הטובות ביותר.


בגישור הצדדים שולטים בתוצאה.

כמגשרים, איננו מקבלים החלטה ואין לנו שום כוח לאלץ את הצדדים להסדיר את טענותיהם. במקום לקבוע מי צודק ומי טועה, תפקידנו להבין את עמדות הצדדים ולראות היכן יש להם בסיס משותף ופוטנציאל הפשרה. זה עוזר לכל הנוגעים בדבר להתמקד באינטרסים ובפתרונות ולא בעמדות נוגדות וטיעונים משפטיים.

בין אם יש לכם סכסוך תעסוקתי, אי הסכמה על חוזים, בעיית בנייה, או חשש לקניין רוחני, אני אשמח לעזור להחזיר את חייכם לשליטה ולהתקדם לעתיד טוב יותר.


פנו אלי לגישור; גישור עסקי, גישור משפחתי, גישור נדל"ן,


מני שטרן

מגשר, תואר שני ביישוב סכסוכים ומו"מ

0507-528444


Comments


מני שטרן: גישור עסקי. גישור משפחתי. גישור כללי.

bottom of page